ФОТО: Мајка и син изгореа во страшен пожар, се спаси нивното куче


Ната Атанчковиќ (89) и нејзиниот 60 годишен син Мича ги загубија животите во страшен пожар кој избил во нивниот стан во Нов Белград. Од запалениот стан се спасило само нивното куче.poza-nov-belgrad1

Според првичните информации, смртта кај мајката и синот настапила како последица на гушење од дим. Српските медиуми пишуваат дека Ната била неподвижна, а нејзиниот син болен.

Пожарот избил во спалната соба, но брзо се проширил и го зафатил целиот стан. На лице место пристигнале 30 пожарникари со 10 противпожарни возила.

Од опожарениот стан успеало да се спаси само нивното куче кое се наоѓа пред зградата и квичи.kuce-pozar

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1