ФОТО: Мајка си го оставила бебето на улица во центарот на Скопје


Тримесечно бебе било оставено на улица во Скопје. Очевидци велат дека мајката од ромска националност на возраст не повеќе од 15 години години, го оставила бебето за да проси и си заминала, пишува Press24.mk.

10553495102052428447739907298679820927000002n

Ја немало повеќе од половина час, по што случајни минувачи повикале полиција, која веднаш дошла на лице место заедно со претставници на социјалните служби.  Според неофицијалните информации на порталот, бебето е згрижено во Домот за новороденчиња во Битола, а против малолетната мајка ќе биде поведена соодветна постапка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1