Фото: Мендух Тачи носи панцир на митинзите?


На партиските митинзи, додека го промовира партискиот кандидат за претседател, лидерот на Демократската партија на Албанците во Македонија, Мендух Тачи , носи панцирен елек, пишува порталот Журнал.

taci1-613x396

Панцирниот елек може да се забележи под наборите на неговото палто, што јасно се гледа на фотографијата.

Засега е непознато од кои причини Тачи се одлучил на ваков чекор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1