ФОТО: Мерцедес излета од автопат кај Петровец


Автомобил Мерцедес со американски регистерски таблички излетал од коловозот на автопатот Скопје-Велес.

Од полицијата информираат дека несреќата се случила пред наплатната рампа кај Петровец, кога возачот од засега непознати причини изгубил контрола над автомобилот, излетал од коловозот и завршил на спротивната лента.

Според првичните неофицијални информации, во автомобилот се наоѓал само возачот кој не е повреден.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

mercedes500_thumb_medium380_0

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1