ФОТО НА ДЕНОТ: СЛАВИ НАШАТА МЛАДОСТ


Со победата од 21:15 во дуелот против Исланд, македонската ракометна репрезентација до 20 години го освои првото место во квалификациската група за пласман на завршницата од Европскиот шампионат што годинава ќе се одржи во Австрија.

Нашата млада селекција одигра уште извонреден натпревар во полната сала на СРЦ Кале и сосема заслужено го совлада Исланд.

Еве како славеа нашите ракометари

Фото – РК Металург

slavje6-615x400-610x396

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1