ФОТО: Ослабела 25 килограми откако престанала да јаде моркови


За морковите се вели дека се здрава храна, но за оваа девојка од Велика Британија, се покажале како кобни по нејзината тежина!

Верувале или не, откако 26-годишната Сидони Прајс ги исфрлила од исхрана морковите, ослабела неверојатни 25 килограми.

morkovidiet

Таа цел живот имала проблеми со тежината, а во еден момент тежела 90 килограми. Пробала разни диети, режими на исхрана и напорно вежбала во теретана, но никако не можела да ослаби.

Откако некоја колешка ја советувала да направи тест за интолеранција на храна, Сидони открила дека здравата храна која ја јадела во текот на годините додека безуспешно се бидувала да ја намали тежината, всушност штетно влијаела на неа.

Таа престанала да јаде моркови и млечни производи, па брзо почнала да слабее и сега тежи 61 килограм.

Kurir

1morkovidiet

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1