ФОТО: Ова е младиот фудбалер кој се бори за живот


Во критична состојба е младиот фудбалер кој падна од шести кат од зграда во Белград.

Медиумите пишуваат “падна“ затоа што не е познато дали скокнал сам како обид за самоубиство или некој го бутнал во обид за убиство.fudbaler-belgrad-640x335

23-годишниот Мирко е на интензивна нега во Ургентен центар, а лекарите се борат за неговиот живот.

Според информациите кои ги објавуваат дел од медиумите, момчето било осудено на три месеци затвор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1