ВИДЕО: Брзо одмрзнување на шофершајбната


Доколку некогаш сте стоеле покрај вашиот автомобил пцуејќи го студот и оплакувајќи ја неефикасната заштита од замрзнување – тогаш ова е супер совет за вас.sofersajbna

Метеорологот Кен Ведерс дојде до лесно и ефтино решение да се реши овој проблем кој е типишен за зимските температури под нулата.

Во оваа корисна видео Кен користи решение составено од две третини алкохол за триење и една третина вода. Овие две течности се мешаат заедно според оваа формула , потоа се ставаат во спреј шише и се прска.

Американскиот експерт произведе спреј за одмрзнување да им помогне на возачите да не губат време, да не трошат бензин за грејачи, и да заштедат пари – па тоа е троен бонус.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1