ФОТО: Ова е момчето кое е осомничено за убиството на девојката во Тетово


26-годишниот С.Х. од Тетово во понеделникот околу 16 часот на паркингот пред супермаркетот „Веро“ со два истрела од пиштол ја рани девојката Р.Д. по што избега од местото на настанот.

hazbiiiii

Осомничениот за убиство со своето БМВ, тргнал кон Скопје. По пат го пресретнале полициските Алфи. Почнала бркотница. Во еден момент момчето застанало, во близина на мостот на Вардар кај Сарај и влегло во водите на реката. На полицајците им се заканувал дека ќе се самоубие. Долго време Алфите го убедувале да не го прави тоа. На крајот успеале. Тој и се предал на полицијата. Дека бил сериозен во намерата да си го одземе животот, полицајците дознале по претресот. Во еден од неговите џебови ти пронашле проштално писмо.

Основниот суд му определи 30 дена притвор за делото кое го направи. Момчето заработи кривична за две дела, убиство и недозволено држење оружје и распрскувачки материјали.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1