ФОТО: Ова е зградата која гореше во Кисела Вода – детали за пожарот


Постара жена си го запали станот во скопската населба Кисела Вода, на улицата Петар Дељан. Пожарот веднаш го забележал нејзин сосед, па заедно со друг сосед притрчале и и го спасиле животот од пламените јазици.

Фото - Вечер.мк

Фото – Вечер.мк

Тој за Вечер вели дека жената често пати знаела да пали хартии на тераса, па мислел дека и сега го прави истото, но кога се наведнал од својата тераса, видел дека гори фрижидерот кој и стоел на терасата, по што притрчал да и помогне.

Пожарот избувнал во 13 часот и 15 минути.

Фото:Вечер

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1