ФОТО: Ова се приведените во антитерористичката акција на МВР


Девет лица се приведени во големата антитерористичка акција која вчера се одвиваше во повеќе градови низ Македонија. Акцијата беше насочена кон припадници на ИСИЛ во земјава како и лица кои учествувале во врбување на македонски државјани во паравоени формации.isis makedonija

 

Ова се приведените лица: М. Р. (1979) од Скопје, А. А (1988) од Тетово, Д. А. (1984) од Скопје, Д. А. (1984) од Скопје, Ш.М. (1987) од Гостивар, Р.Е. (1979) од Скопје, И. М. (1978) од Скопје, А. З. (1988) од Скопје, Е. С. (1984) од Скопје.priveden9 priveden7 priveden priveden6 priveden5 priveden4 priveden3 priveden2 priveden1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1