ФОТО: Падна снег во Србија


Утрово во Србија се измерени 0 Целзиусови степени.

На Копаоник, утрово во 7 часот биле измерени 0 степени, а во моментов како што пренесуваат српските медиуми, паѓа снег со умерен интензитет.

Во останатите делови во Србија паѓа дожд а температурите се движат околу 13-от степен.sneg

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1