ФОТО: По пријава на граѓани, пајак службата му го зема Ферарито на Перо Антиќ


На Фејсбук страницата „Ѕид на сообраќајниот срам” денеска се најде фотографија од „ферарито“ на поранешниот кошаркар и претседател на КФМ, Перо Антиќ.

Автомобилот кој бил непрописно паркиран, по реакции од граѓаните бил отстранет од страна на пајак службата на ЈП Паркинзи Центар, а набргу со коментар се огласи и градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, кој постираше и фотографии како пајак го собира возилото на Антиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1