ФОТО: Полицаецот кој пукал во своите колеги меѓу уапсените терористи


Во текот на акцијата која се одвиваше викендов во Куманово, министерството за внатрешни работи, уапси 28 припадници на терористичката група, од кои 14 се дојдени од територијата на Косово и Метохија.

Како што наведува албанскиот портал „Бота Сот“, помеѓу уапсените терористи е и Арсим Бајрами, полицаец од Ваксинце за кој осамна веста дека пукал во своите колеги.teroristi-kumanovo-2

Дел од оние кои беа уапсени во саботата биле задржани во полициската станица во Карпош и Автокоманда.

Високи полициски функционери изјавиле дека продолжува идентификацијата на тројца приведени кои се водачи на групата, но заради користење различни идентитети и имиња, нивното откривање е отежнато.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1