Фото: Полициска акција на Пластичарската улица


Утрово кај познатата Пластичарска улица во Скопје во тек беше полициска акција, јавува Република.

plasti-1

Од Министерството за внатрешни работи велат дека тие асистирале на барање на град Скопје. Од градот велат дека ќе ги соопштат деталите во текот на денот.

plasti

Фото: Република

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1