ФОТО: Пожар во автокампот Љубаништа


Една камп приколка со настрешница, која била поставена во близина на Авто кампот Љубаништа, била опожарена во пожар кој избувнал вчера попладнејавува Охридњузpozarnikarot-gasi

Според информациите од Противпожарната единица од Охрид, огнот од опожарената приколка зафатил и околу 40-тина метри квадратни трева, а нанел штета и на една од соседните приколки.

-Ние добивме пријава за пожар во 18 часот и 45 минути и веднаш едно противпожарно возило се упати на терен во Љубаништа. Пожарот за брзо време беше локализиран и беше спречено неговото проширување, по што беше и ликвидиран, информираа од Дежурната екипа во охридската Противпожарната единица.

Во пожарот нема повредни и причинета е само материјалмна штета.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1