ФОТО: Познат холивудски актер ни ја честита независноста


Џош Духамел, актерот најпознат по својата улога во серијалот филмови „Трансформери“, но и серијата на NBC – „Лас Вегас“, на својата Фејсбук страница на сите пријатели од Македонија им го честиташе Денот на независноста.duhamel

 

Во својата честитка, објавена на фан-страницата на Фејсбук, Духамел напиша:

Happy Independence Day to all my friends in beautiful Macedonia! Hope you’re having a great time celebrating.

Ова не е првпат Духамел да се јави со честитка кон нашата земја. Пред две години, познатиот актер ни го честиташе Илинден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1