Албанците од Косово во Сирија војуваат за 65 евра дневно?


Според изворите на „Bota Sot“, Албанците од Косово и Метохија кои заминуваат за Сирија добиваат по 65 евра дневно.

Оваа сума натерала голем број на млади да се приклучат на редовите на ИСИС, но како што наведува „Bota Sot“ некои од нив одат и поради лични убедувања.isil mudjahedini teroristi

За околу 65 евра дневно луѓето заминуваат да се борат, стануваат терористи не штедејќи го својот живот а и животот на другите, вклучувајќи и деца, се наведува на крајот на текстот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1