ФОТО: Познато кој е “мистериозниот“ човек од Спомен-куќата на Тоше


Пред два дена фан страната на Тоше Проески сподели фотографија која што предизвика низа коментари на социјалните мрежи.download3_thumb_medium500_267

Всушност станува збор за младо момче од Битола, кое наликува на македонскиот пејач. Како и многу останати обожаватели на Тоше, битолчанецот отпатувал за Крушево за да присуствува на културниот настан за обележување 34 години од раѓањето на Проески.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1