ФОТО: Пратениците кои гласаа за уставни измени славеа во Собрание


По усвојувањето на уставните измени, пратениците кои гласаа „за“ славеа заедно со премиерот во Собранието.

Пратениците на владејачката коалиција објавуваат фотографии од Кабинетот на претседателот на Собранието, но и од фоајето и другите собраниски простории каде што прославуваат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1