ФОТО: Премиерот Груевски меѓу верниците во Чаир


Премиерот Никола Груевски со сопругата Боркица Груевска утрово беше меѓу верниците од Чаир.

Тој присуствуваше на литургија во црквата Свети Никола по повод денешниот голем празник Божиќ.

Потоа, се упати кон Соборниот храм каде најголем број на верници од Скопје присуствуваат на литургија на овој ден.gruevski2-crkva-bozik-640x687

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1