ФОТО: Прилепчанец на билборди ја побара Марина за жена


Прилеп осамна со несекојдневни билборди. Стевче Петејчук,вработен во Тутунска банка решил преку билборди да ја побара раката на својата долгогодишна љубов Марина Угриноска.

За оваа намера на Петејчук од билбордите разбрала неговата избраничка, неговите и нејзините родители.bilbord

Неколу денови предходно овој банкарски службеник преку посебни биборди ја најавуваше својата одлука.

Наспроти тоа пак  многумина прилепчани си поставуваа прашање која е пораката на овие рекламни билборди, без  да занаат дека голема лубов и желба за брак е во прашање…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1