Фото: Првата седумка која преживеа шестнаесет години


Пред точно 16 години е родена седумката која била зачната по пат на вештачко оплодување и која воедно е првата која ја преживеа бременоста и критичните денови по раѓањето.Кени и нејзиниот сопруг Боби се горди родители на седумка.

Ова е голема реткост, затоа што повеќеплодните бремености најчесто немаат целосно позитивен исход.

Нивните родители велат дека навистина им било тешко на почетокот да се справат со седум бебиња, но додаваат дека тоа е најубавото нешто што им се има случено.

sedumka2
sedumka
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1