ФОТО: Река од автобуси за собирот во Скопје


Прилепчани во огромен број тргнаа за Скопје за да дадат поддршка на големиот народен собир организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Овие фотографии покажуваат дека таа поддршка ќе биде и повеќе од масовна.

foto - Kurir.mk

foto – Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1