ФОТО: Романтично запросување во Охрид


По долга врска, скопјанецот Бојан се реши да ја побара својата девојка Маја. За најважното прашање во животот Бојан побара помоѓ и од охриѓанецот Јован Куциновски, на чиишто свирки често се забавувале.

13821_10206244927792894_5575289856925624165_n-640x426

Токму кога Бојан го поставуваше најважното прашање, се појави Јован со гитарата во рака, а за овој момент да биде овековечен се погрижи неговиот татко Венко Куциновски.prosenje

– Денес двојно сонце. Пред една недела ми пиша Бојан (со кого не се позавав), вика сме те слушале со девојка ми по Скопје, сакам да ја побарам во Охрид ми требит твоја помош. Најмалку шо можев е да им „улетам“ денеска со гитара „ничим изазван“.
Одговорот ДА! И јас ви викам ДА сте вечни! Нека ви е со среќа!!! – напиша Јован на „Фејсбук“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1