Ретка слика на Мајка Тереза во млади години


Приштинскиот весник „Газета експрес“ објави фотографија, на која блажената Мајка Тереза е фотографирана во 1930 година.

Според весникот, Мајка Тереза на оваа фотографија има 18 години.

– Ова е една многу ретка фотографија, каде се гледа ангелски лик и перфектна насмевка на Мајка Тереза, пишува весникотmajka tereza mlada

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1