ФОТО: Се самоуби девојката на Џим Кери – оставила проштална порака, еве што му порачала


Дваесет и осумгодишната Кaтрона Вајт, поранешна девојка на актерот Џим Кери, пронајдена е мртва во својата куќа во Лос Анџелес. Американските медиуми пишуваат дека се работи за самоубиство, откако по втор пат раскинала со славниот актер.0929-carrey-cathorina-fame-7_thumb_medium500_318

Ирската убавица ја пронашле пријателите, а кога виделе дека е без свест, веднаш повикале полиција. Пред неколку дена, по раскинувањето со Џим, се огласила последен пат на Твитер и порачала дека го брише својот профил.

Кет и Џим се запознале 2012 година, излегувале некое време, а потоа раскинале. Се смириле оваа година, но повторно раскинале . dzim_thumb_medium500_659

„Се исклучувам од Твитер. Се надевам дека бев светлина во животите на своите најблиски“, напишала во последната порака на својот Твитер профил со што ја најавила својата смрт.

Според досегашните наводи се верува дека Катриона умрела од предозирање со дрога. Полицијата соопштила дека станува збор за самоубиство.2CE7268900000578-3253642-image-a-10_1443539672297_thumb_medium500_137

Како што се наведува, оставила проштална порака до Кери: „Глупав и поглупав“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1