ФОТО: Се венчаа Жељко и Јована – еве како изгледаа


Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована денес се венчаа и според црвените обичаи. Како што дознава Блиц, венчавката била одржана во црквата „Александар Невски“ во Белград.

zeljko-jovana1

Иако се пишуваше дека младенците имале изнајмено обезбедување, пред црквата пристигнале без никаква помпезност.

Јована носеа долга бела венчаница со вел, додека Жељко во елегантно одело го држеше и нивниот син Коста. Бебето кое има неполни 4 месеци родителите го облекле во мало одело украсено со црна лептир машна.

Ќерката на пејачот од првиот брак не присуствуваше на неговото венчавање во црква.zeljko-jovana2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1