Фото: Скопје побеле – снег ќе врне и утре


1461657_10152030250469555_1735450222_nВремето во Македонија и во текот на утрешниот ден ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од снег особено во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од нула до пет степени.

Во Скопје слично време, претежно облачно со повремен снег претпладне, а попладне облачноста ќе се намали.

Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до три степени.

Фото – Читатели/фејсбук

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1