ФОТО: Сте го виделе ли овој човек – семејството втор ден го бара Трајко од Лисиче


Веќе втор ден семејството го баре 73 годишниот Томе Качаковски од скопско Лисиче кој на 16 февруари исчезнал. Неговото семејство вели дека последен пат е виден во реонот на Лисиче и Аеродром со својот портокалов велосипед. Носел фармерки и црн скијачки елек.
Семејството апелира до сите кои ќе го видат да пријават во полиција или да ги контактираат на телефонот 072/ 304 – 703Screenshot_10

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1