ФОТО: „Тајм“ – еве кои се личностите на годината


Лекарите и останатиот медицински персонал кои се борат со епидемијата од ебола во Западна Африка се избрани од американското списание Тајм за личност на годината.

time licnosti godina

– Тие презедоа ризици, се жртвуваа себеси и спасуваа животи на пациенти, е коментарот објавен на сајтот на Тајм, од страна на главниот уредник Нанси Гибс.

Лани Тајм го избра за личност на годината папата Франциско.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1