ФОТО: Тешка сообраќајка кај Штип


На магистралниот пат Радовиш-Штип вчера околу 21 часот се случила тешка сообраќајна несреќа кај местото викано ,,Директорска кривина“.

Во сообраќајната несреќа, како што пишува Пресс 24, учествувале две патнички моторни возила „Алфа Ромео“ со скопски регистерски таблички и „Фоклсваген Поло“ со штипски регистерски ознаки.

stip

Од силината на ударот „Алфата“ излетала од патот и се превртела.

Засега неофицијално е дека има повредени од двете возила, но се надвор од животна опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1