ФОТО: Тешка сообраќајка кај Струмица, патот затворен


Утрово околу 9.00 часот на излезот од Струмица на патот кон Водoча и Вељуса, во близина на градските гробишта, се случи тешка сообраќајна незгода, пренесува strumicadenes.mk.

Полицијата е на местото и врши увид. Според информациите на порталот две лица се повредени во судир на фиат возила.

Сообраќајот на овој патен правец е блокиран, а возилата се пренасочуваат кон патот за населеното место Ангелци.

pol11 pol-12

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1