Прегазен велосипедист кај Мавровка- се бори за живот


Велосипедист се бори за живот откако пред половина час бил прегазен на раскрсницата пред Мавровка, пишува Пресс 24.

Очевидци велат дека сликата била страшна. На местото веднаш дошла екипа на Брза Помош која го згрижила повреднеиот велосипедист. Велат дека најверојатно има тешки повреди бидејќи ударот бил исклучително силен.

velos

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1