ФОТО: Тешка сообраќајка во тунелот кај Катланово – едно лице повредено


Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која околу 13:50 часот се случила во тунелот кај Катланово.

Од МВР за Курир велат дека во несреќата учествувале две товарни возила и еден автомобил. Засега пријава има за едно повредено лице.

Полицискиот увид е во тек, а сообраќајот е во прекин поради што создадена е голема колона на возила. Повеќе детали од полицијата ќе бидат познати по завршување на увидот.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1