ФОТО: Тинејџер прегази жена во Ѓорче


Жена попладнево околу 12:15 часот е прегазена во скопската населба Ѓорче Петров.

vogjorgcee11Како што дознава Курир, Ф.О. била прегазена на улицата „Ѓорче Петров“ од автомобил „Голф“. Иако по несреќата возачот побегнал од местото, подоцна истиот е пронајден и утврдено е дека станува збор за 19-годишниот М.С. од Скопје.

Жената со повреди била пренесена во Ургентниот центар, а полицијата извршила увид на местото на несреќата.

фото: За се.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1