„Депеш Мод“ се плашат да настапуваат во Киев – го откажаа концертот


Британската група „Депеш Мод“ го откажа концертот кој утре требаше да се одржи во Киев.

depes mod3,,безбедноста, и на музичарите и на посетителите се најважни, а поради нестабилната ситуација во Киев не може да се гарантира дека во текот на концертот нема да има инциденти,, изјавиле од бендот

Членовите на „Депеш Мод“ изразија солидарност со народот на Украина во врска со компликуваниот период на историјата, низ кој таа земја поминува, соопштила агенцијата „Итар-Тасс“.

Групата во понеделникот одржа концерт во Полска, а во текот на турнеата ќе настапи и во Минск, Рига, Санк Петерсбург и Москва.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1