ФОТО: Тоалет на врвот на црквата „Св. Константин и Елена“


На врвот од камбанаријата во изградба на црквата „Св. Константин и Елена“, за потребите на работниците е поставен мобилен тоалет.

Црквата се гради на улица „Македонија“, а тоалетот го гледаат голем број минувачи по улицата, но може да се види и од друг делови на центарот на Скопје, пренесе Плусинфо.

toalet sv elena

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1