Фото: Целиот рид се срушил врз Мала Речица


Невремето кое ја зафати Македонија  нанесе големи материјални но и човечки жртви. Најсилниот удар од невремето беше почувствуван во Тетово и тетовско, каде пет лица ги загубија животите поради свлечиште во Мала Речица и Шипковица.

Месната Заедница во Мала Речица повика на итна помош за расчистување на штетите од невремето во кое целиот рид падна врз Мала Речица.

11828568_1125184764176745_4227484341724439390_n SVLECISTE ODRON

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1