Специјална владина седница за помош на Тетово


Владата на Република Македонија ќе одржи специјална седница за состојбата со поплавите.

Портпаролот на Владата Александар Ѓорѓиев информираше дека за утре премиерот Никола Груевски закажа владина седница по повод предизвиканите поплави од обилните врнежи на која ќе се разгледаат состојбите и ќе се утврдуваат натамошните активности, пред се помошта за населението и субјектите

vlada mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1