Два крана паднале на куќи во Холандија, повредени 20 лица (Видео)


Околу 20 лица настрадаа при паѓање на два крана во близина на градот Алфен ан ден Рајн во западниот дел на Холандија, пренесува телевизискиот канал RTL Z.holandija kran

Машините се користеле за реконструкција на мост, а се урнале во непосредна близина на станбени згради и продавници.
На местото на несреќата работат спасители, кои не ја исклучуваат можноста под урнатините да има уште луѓе.

Причините кои доведоа до падот на градежната техника, се уште не се познати.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1