ФОТО: Уснија Реџепова погребана во Скопје


spek-poslenji-61-540x327_thumb_medium500_303

Фото – Вечерње Новости

Легендарната пејачка Уснија Реџепова беше погребана во недела напладне на градските гробишта Бутел во нејзиниот роден град Скопје.

На погребот беа нејзините најблиски, братот Решко, снаата Емира, роднини од Скопје, пејачката Есма Реџепова, Васка Јанковска…

Уснија, која три години се бореше со рак на белите дробови, посакала да биде погребана во родното Скопје, иако речиси 40 години живееше и работеше во Белград.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1