Фото: Ваков автобус можете само во Охрид да видите


Охрид годинава повторно стана најпосетувана туристичка дестинација, а градот е полн со странски туристи уште од март.

Утрово во центарот на Охрид беше забележан и овој автобус кој е на три ката. Задниот дел од автобусот е опремен со кревети за спиење и се користи за долги патувања.

Автобусот во Охрид превезол туристи од скандинавските земји.

Foto - Ohrid1.com

Foto – Ohrid1.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1