Важно ИНФО ако патувате – 2 часа во прекин патот Скопје-Велес во среда


На патниот правец Скопје – Велес од 52 км до 53 км, после манастирите, поради минирање, сообраќајот во среда ќе биде во прекин од 10 до 12 часот, соопшти Диспечерскиот-информативен центар на ЈП „Македонија пат“.

Од таму велат дека во зависност од обемот на работите, можни се повремени пропуштања на возила.

avtopat znaci mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1