Фото/Видео: Во камион за цемент шверцувале 3 милиони евра вредна марихуана


 

Во специјално изработен бункер во камион, кој пренесувал цемент полицијата заплени над 500 килограми висококвалитетна марихуана. Камионот е откриен на на граничниот премин ќафасан, а бил управуван од 50-годишен скопјанец  кој тврди дека незнаел што превезува.

Дрогата – 511 пакувања, била сокриена во специјално направен

Директорот на Царинската Управата Ванчо Каргов вели дека шверцерите го одбрале камионот со цемент бидејќи овој вид на стоки не подлежи на царинска проверка.

foto – net pres

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1