ФОТО: Водно под снег


Снежна покривка утрово и на скопската планина Водно.

Падот на температурите донесе снежни покривки во повеќе планински предели во државата, но и во голем број градови. Покрај завеаните Струга, Охрид, Гостивар и Тетово, утринава под снежна покривка е и Водно.

Foto – Kurir

vodno1-sneg 500

vodno-sneg 500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1