ФОТО: Возило на МВР учествуваше во сообраќајка, двајца повредени


Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладнето се случи на булеварот „Србија“.

Несреќата се случила при судир на автомобил „Хонда“ управувано од Б.Ш. и автомобил „Форд Мондео“ во сопственост на Министерството за внатрешни работи, а полесно повредени се двајцата возачи кои биле пренесени во Ургентниот центар.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата

foto- kurir

soob-bulevar-srbija-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1