ФОТО: За вртоглава сума на аукција продаден долниот веш на сопругата на Хитлер


По неколку обиди конечно е продаден на аукција долниот веш на сопругата на Хитлер Ева Браун за вртоглава сума од 3.000 долари.dolenvez-1-640x358

Долниот веш кој е во розева боја има и чипка и лента на која се извезени и иницијалите на Ева Браун.

Освен продадениот долен веш на аукцијата се продадоа и нејзината церно бела фотографија, нејзин прстен и кармин.

Купувач на сите дела е англиски колекционер кој е љубител на историјата и е фасциниран од ликовите низ историјата наназад.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1