ФОТО: Жешко му било – се качил да спие на кров


Жител на Дубровник смислил начин да се разлади од врелите ѕидови и пеколот во куќата. Не можел да заспие, па додека не купи клима се качил да спие на покрив.

-Се разбудив во 5 часот утрото и видов низ прозорецот како на покривот лежи човек. Во 5 и 20 се разбуди и од едниот отиде преку друг покрив и ми избега од видот, изјавил соседот кој го фотографирал човекот како спие на покривот.
dobrovnik-1371836722-328631
dobrovnik-1371836722-328629
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1