Фото: Живеат на гробишта


За Џејн Стид и Мајк Бачфор и нивните три деца гробиштата се идеален дом. Тие од некогашната мртвачница си направиле куќа.

,, се вљубивме во таа стара еврејска капела која датира од 17 век и одлучивме токму тука да направиме дом за нашите деца,, вели Џејн

признава дека нивните пријатели се ужаснати што одлучиле децата да раснат на гробишта. Сепак семејството вели ние никогаш не сме виделе духови но ова е дефинитивно најезивата куќа во градот а некгоаш и ние имаме чудно чувство како некој да е тука, вели Мајк

,, некогаш ми се случува да имам чуство дека некој е зад мене, кучето да не престане да лае а да нема никој надвор и слични ситуации.,, објаснува Џејн
Но велат не би живееле на ниту едно друго место. Се вљубивме во неа откако ја видовме и за нас е совршена ,, вели семејството.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1